| edyyi a întrebat:

TPU am o intrebare citi kilometri sunt de la republica moldova pina la atena (grecia) cine imi spune ii dau funda daca se poate mai repede si mai precis.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Am bagatdistanta-Chisinau_Atena si da 1.637 km aici poti baga si alt oras din Moldova pana la Atena
http://www.jeka.ro/Distanta-Chisinau_Atena.aspx
funda?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Revy a răspuns:

1800 km -1900 km

https://maps.google.com/

| TMA18 a răspuns:

1.736 km - aproximativ 21 ore 45 min
1. Mergeţi spre sud-vest pe Strada George Coșbuc către Strada Octavian Goga
55 m
2. Viraţi la stânga pe Strada Octavian Goga
0, 3 km
3. Faceţi a doua la dreapta pe Strada Vasile Alecsandri
2, 4 km
4. La sensul giratoriu, urmaţi Prima ieşire spre Șoseaua Hînceşti/E584
Continuare direcţie pe E584

27,9 km
5. Viraţi uşor la dreapta pe L559
3,0 km
6. Viraţi la dreapta pe R33
1,9 km
7. Viraţi la stânga pe R34
47,1 km
8. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe R34
22,3 km
9. Uşor stânga pentru a rămâne pe R34
55,4 km
10. Viraţi la dreapta pe Centura Cahul/R34
4,7 km
11. Viraţi la dreapta pe R34.1
Intrare în România

4, 8 km
12. Continuaţi pe DN26A
0,8 km
13. Viraţi la stânga pe DN26
53,6 km
14. Viraţi la dreapta pe Strada Ştefan Cel Mare/DN26
0,2 km
15. Faceţi prima la stânga pentru a rămâne pe Strada Ştefan Cel Mare/DN26
Continuare direcţie pe DN26
Treceţi pe lângă Lukoil (pe partea dreaptă peste 450 m)

0, 5 km
16. Faceţi prima la dreapta pe Centura Galaţi/Strada Drumul Viilor
2, 0 km
17. Continuaţi pe Calea Smârdan
0, 3 km
18. Viraţi la stânga pe Calea Smârdan/DJ251
Continuare direcţie pe DJ251
Treceţi pe lângă Sc Integrator Sistem Srl (pe partea stângă peste 600 m)

1, 5 km
19. Continuaţi pe Centura Galaţi/Strada Drumul Viilor
2, 8 km
20. Uşor stânga pentru a rămâne pe Centura Galaţi/Strada Drumul Viilor
0, 1 km
21. Faceţi prima la dreapta pe DN2B/E584
Treceţi pe lângă Rompetrol (pe partea dreaptă)

22, 9 km
22. Uşor stânga pentru a rămâne pe DN2B/E584
Continuare direcţie pe E584
Treceţi pe lângă Service Automobile S.A. Braila (pe partea stângă peste 6, 5 km)

6, 7 km
23. Viraţi la dreapta pe Calea Călăraşilor/DN21/E584
Continuare direcţie pe DN21/E584
Treceţi pe lângă Benzinărie Eldomir (pe partea stângă peste 44, 5 km)

89, 1 km
24. Continuaţi pe DN2A/E60
45 m
25. Viraţi la dreapta pe DN21
Treceţi pe lângă The Gallery Social Club (pe partea dreaptă peste 40, 5 km)

40, 8 km
26. Continuaţi pe Prelungirea Sloboziei
0, 6 km
27. Continuaţi pe Strada Sloboziei
0, 8 km
28. Viraţi la dreapta pe Strada Griviţa
Treceţi pe lângă Adimex S.R.L. (pe partea dreaptă)

0, 4 km
29. Faceţi a doua la stânga pe Strada Eroilor
1, 0 km
30. Continuaţi pe DN3B
3,1 km
31. Viraţi uşor la dreapta pe DN3
5,2 km
32. Viraţi la stânga pentru a rămâne pe DN3
4,0 km
33. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe DN3
Intrare în Bulgaria

1, 5 km
34. Continuaţi pe Şosea necunoscută
0, 2 km
35. Viraţi la stânga spre ulitsa Kalarash/улица Кълъраш
11 m
36. Viraţi la dreapta pe ulitsa Kalarash/улица Кълъраш
72 m
37. Viraţi uşor la stânga pe ulitsa Ivan Vasilev/улица Иван Василев
0, 5 km
38. Viraţi la stânga pe Traseul 7
5, 8 km
39. Uşor dreapta pentru a rămâne pe Traseul 7
2, 9 km
40. Viraţi la stânga pentru a rămâne pe Traseul 7
98, 9 km
41. Viraţi la stânga pe Traseul 2/Traseul 7 (indicatoarele pentru Varna/Варна)
6, 1 km
42. Ieşiţi pe Traseul 7 către Велики Преслав/Veliki Preslav/Смядово/Ямбол/Yambol/Бургас/Burgas
21, 6 km
43. Ţineţi stânga la bifurcaţie, urmaţi indicatoarele pentru 7/Върбица/Varbitsa
80, 5 km
44. Viraţi la stânga pentru a rămâne pe Traseul 7
15, 6 km
45. Uşor dreapta pentru a rămâne pe Traseul 7 (indicatoarele pentru Зимница/Zimnitsa/Ямбол/Yambol)
19, 9 km
46. Uşor dreapta către Obhoden pat Sever/Обходен път Север
1, 8 km
47. Continuare drept înainte pe Obhoden pat Sever/Обходен път Север
0, 7 km
48. Viraţi la stânga pe ulitsa Yambolen/улица Ямболен
4, 0 km
49. Continuaţi pe Traseul 536
10, 9 km
50. Uşor stânga către Traseul 76
39, 9 km
51. Viraţi la dreapta pe Traseul 76
0, 5 km
52. Faceţi prima la dreapta pentru a rămâne pe Traseul 76
0, 5 km
53. Viraţi la stânga pentru a rămâne pe Traseul 76
18, 1 km
54. Viraţi la stânga pe Traseul 809
21, 0 km
55. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe Traseul 809
44 m
56. Viraţi la dreapta pentru a rămâne pe Traseul 809
0, 2 km
57. Viraţi la stânga pentru a intra pe A3
12,8 km
58. Urmaţi ieşirea 55 către Свиленград/Svilengrad
0, 5 km
59. Viraţi la dreapta pe Traseul 55/Traseul 8 (indicatoarele pentru Свиленград/Svilengrad)
0, 5 km
60. Faceţi prima la dreapta pe Traseul 8 (indicatoarele pentru София/Гърция)
4, 2 km
61. Viraţi la stânga pe Traseul 80 (indicatoarele pentru Мезек/Mezek/Гърция)
Intrare în Grecia

3, 5 km
62. Continuaţi pe Synoriakos Dromos/Ηρώων Πολυτεχνείου/Συνοριaκός Δρόμος/Traseul 51/E85
Continuare direcţie pe E85

125 km
63. Intrare pe Egnatia Odos/A2/E90 via rampa către Αλεξaνδρούπολη/Alexandroupoli
324 km
64. Urmaţi ieşirea spre A2/E90 către Αθήνa/Athina/Έδεσσa/Edessa
13, 9 km
65. Urmaţi ieşirea spre E75
Porţiuni de şosea cu taxă

490 km
66. Urmaţi ieşirea din stânga spre Leoforos Athinon/Λεωφόρος Αθηνών
36 m
67. Ţineţi dreapta la bifurcaţie şi intraţi pe Leoforos Athinon/Λεωφόρος Αθηνών
2, 4 km
68. Continuaţi pe Achilleos/Αχιλλέως
0, 4 km
69. La Plateia Karaiskaki/Πλaτείa Κaρaϊσκάκη, urmaţi Prima ieşire spre Pros Deligiorgi/Προς Δεληγιώργη
68 m
70. Continuaţi pe Deligiorgi/Δεληγιώργη
0, 4 km
71. Viraţi la stânga pe Panagi Tsaldari/Peiraios/Πaνaγή Τσaλδάρη/Πειρaιώς/Traseul 56 (indicatoarele pentru Ομόνοιa/Omonoia)
Continuare direcţie pe Peiraios/Πειρaιώς/Traseul 56

0, 4 km
72. Continuaţi pe Stadiou/Στaδίου
1, 0 km
73. Stadiou/Στaδίου virează uşor dreapta şi devine Plateia Syntagmatos/Πλaτείa Συντάγμaτος
0, 1 km
74. Viraţi la stânga pe Othonos/Όθωνος
24 m
75. Continuare direcţie drept înainte pentru a rămâne pe Othonos/Όθωνος
0, 1 km
76. Viraţi la stânga pe Leoforos Vasilissis Amalias/Λεωφόρος Βaσιλίσσης Αμaλίaς
Destinaţia va fi pe dreapta

57 m
PS: astept un vot aici daca ti-au fost de folos datele in de pe gps :) http://concurs.profm.ro/profm-samsung/index.php?uid=10105783