| Ana27w a întrebat:

Un hotel de pe litoralul românesc din Romania imi poate recomanda cineva pt la vara? Ma gândeam sa fac deja rezervare poate e mai ieftin. Am intrat si pe booking.com dar nu prea am găsit ce vroiam. Pe 7 nopți sa coate intre 900-2100 milioane nu mai mult dar sa fie asa ok pt o familie

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Adică 500 € pe săptămână de sejur pe litoralul nostru? posibil, dar nu la hotel! Sunt multe pensiuni, unele cu condiții decente care te pot eventual satisface și ar fi în bugetul tău.
Ai putea face o vizită la TTR (a început azi, la ROMEXPO) și mai vezi și alte (posibile) oferte, deși acum se fac mai mult tranzacții pe vacanțe de iarnă. Oferte (fie și early booking) pentru litoral vor apărea cu siguranță DUPĂ revelion. Atunci va fi momentul să le vânezi, sau chiar la TTR din primăvara viitoare.
Deși, la banii ăștia, aș recomanda mai degrabă Bulgaria; eu merg acolo de vreo 7 ani și am fost mereu mai mult decât mulțumit, relativ la banii cheltuiți.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu gaseti la pretul asta pentru o familie la un hotel ok.

| Ana27w explică:

Ma refer peste 10 milioane! Nu sub 500 lei

| mihai69 a răspuns (pentru Ana27w):

Era vorba despre €, nu de lei. Ca să avem un numitor comun la comparația cu oferte din străinătate.