| Emryy a întrebat:

Unde este calugareniul de pe timpurile lui Mihail Sadoveanu? Mama mea si tatal meu se contrazic de 4 zile si nu stiu ce sa fac sa ii opresc. Dau funda repede dar sa fie si corect.

Răspuns Câştigător
| Ilinca2005mau a răspuns:

Dupa popasul de la Bicaz,ajunge la Calugareni,apoi Farcasa,apoi Borca, Cruci, Vatra Dornei.
Incearca sa te uiti pe-o harta si identifici Calugareniul.
Traseul pe care l-a facut Victoria Lipan a fost acesta.

4 răspunsuri:
| Emryy explică (pentru Ilinca2005mau):

Iti dau funda dar imi poti spune te rog unde se gasesc aceste locuri pe harta actuala a romaniei?

| Adina77 a răspuns (pentru Emryy):

Nu ma ucid pentru funde.
Intra pe google,tastezi maps,adica harti.
Cauti tara noastra, si apropii cu plus si minus, iti indica ei semnele alaturi.
Si departezi si apropii cat vrei.

| Adina77 a răspuns (pentru Adina77):

Google Maps.Si merge brici.
Ai cu ce te juca.
Si mergi pe traseu...pana ajungi la Vatra Dornei.
Dar n-ai treaba acolo.
Incepe cu Bicazul.
E simplu.

| Ilinca2005mau a răspuns:

Era Călugăreniul din Moldova, nu din județele Giurgiu sau Prahova