| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot schimba din RON in HUF daca vreau sa merg in Ungaria si nu am timp sa ma bag pe la banca sau casa de schimb? Se poate la Vama?
A schimbat careva, este convenabil? Ms.

4 răspunsuri:
| Beeline a răspuns:

La vama nu prea mai este schimb valutar, decat o banca oficiala (de obicei Tiriac) chiar in granita, dar au cursuri care nu te avantajeaza. La fel, in Ungaria vei vinde Lei pe la 170-180 ROL/HUF, pe cand oficial e 156. Fugi pana la o casa de schimb in oras totusi. Ai putea cumpara HUF pe la 158-160 ROL probabil.

| thespy a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa-ti bagi lei pe un card si sa platesti cu acel card in ungaria? Coversia se va face automat si scapi de batai de cap

daniela
| daniela a răspuns:

Cauta la casa de schimb valutar de la Gara de Nord in general are acolo

| oana_7776 a răspuns:

Exact inainte de a intra in Ungaria in ultima localitate intalnita ...acolo undeva in dreapta sunt niste case de schimb