| IslamRomaniaCoran a întrebat:

Va place limba engleza?
Sunt diferente intre engleza vorbita in america si cea vorbita in Marea Britanie?
As dori un site unde as putea sa invat mai multa engleza nivelul meu este medium stiu sa citesc sa scriu si cat de cad sa vorbesc

9 răspunsuri:
| Mariuca_Maria_1974 a răspuns:

Daca sti engleza americana sti si britanica. Daca totusi vrei sa stii uite: dictionar-englez-roman.ro

| HailSithis a răspuns:

Sunt normal ca sunt diferite, accent diferite cuvinte de genul in Americana:Film si in engleza: Movie
Sunt diferite cam cum este Romana si Moldoveneasca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferente exista insa intre cele doua tari, in special la denumirea unor lucruri

| Vladutz_Marco_Isac_1998 a răspuns:

Mariuca_Maria_1974 ceai spus este o tampenie englea britanica avea acum 500 de ani x5 mai multe cuvinte iar cea americana ii doar de 200 de ani de la apariia americii plus ca america are zeci de accente si sute de argouri deci nu-s acelea! cea britanica trebuie sa fi as so vb eu va sugerez sa folositi engleza americana cu argou de boston este cea mai asemanatoare de britanica si cea mai usoara!

| Skylimit a răspuns:

America si Britania = Moldova si Romania... difera accentul, cuvinte dar si alte lucruri. Spre exemplu in engleza Americana ai voie sa pui terminatia "-ed" la un verb neregulat.

| Catalin_8375 a răspuns:

Www.englishcentral.com... e cel mai bun site unde poti sa inveti engelza...

| IslamRomaniaCoran explică (pentru Catalin_8375):

Nu merge site.ul dat de tine

| KhludCiprian a răspuns (pentru IslamRomaniaCoran):

Invata sa tai ultimele 3 puncte. happy Si situl merge cu voia Monstrului de Spaghete!

| RAY a răspuns (pentru IslamRomaniaCoran):

Sunt diferente dar nu mari doar de pronuntie

http://cursuri-de-limbi-straine.blogspot.ro/