| pasmare a întrebat:

Va place muntele?

Răspuns Câştigător
| diana_2054 a răspuns:

Enorm big grin. Abia astept sa mai petrec macar un week end la munte.

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sigur ca-mi place muntele, nu pentru ca as fi nascut la poalele muntilor Ceahlau, unde mi-am petrecut copilaria si au fost cei mai frumosi ani din viata. Muntele inseamna, sanatate, puterea de a respira aerul ozonat atat iarna cat si vara, bucuria de a vedea lumea de sus de pe crestele care au miros de pin sau brad. Bucuria de a te urca pe munte pentru a-ti clege rasplata cu fragute, afine, muguri de brad, zmeura si coarne. Bucuria de a vedea un rasarit de soare dar si stihiile naturii dezlantuite.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Întotdeauna mi-a plăcut!

| Psihoyounger a răspuns:

Da, bineînţeles. Cui nu îi place? E minunat să te relaxezi în aer curat, să uiţi de toate grijile, să ai puterea de a crede că eşti sănător, iubit şi fericit. Nu e nimic mai frumos decât plimbarea pe un munte liniştit cu prietena de mână, singuri, poate chiar seara. Noi şi natura, noi şi cerul, noi şi stelele. Un sărut fin în deplină armonie. Este ceva de neînchipuit. Un lucru pe care inima nu-l va uita niciodată. Asemena iubirii, muntele îţi dă linişte. Peisajele, animalele şi chiar apa sunt total diferite la munte. Cât poate fi de frumos a te plimba seara, când toţi sunt liniştiţi în case, de mână cu ea, pe malul unui pârâu domol, să staţi vara pe iarba verde şi proaspătă, unul în braţele celuilalt şi să vă imaginaţi că sunteţi o singură fiinţă! Sărbători fericite!



Psihoyounger

| daii a răspuns:

Daalove struck chiar foarte multlove struck

by daiiwinking

| naty_3185 a răspuns:

Da foarte mult! mi-a placut, imi place, si imi va placea! nu este nimic mai frumos, decat sa inspiri aer curat, sa vezi peisaje extraordinare, sa privesti soarele cand rasare printre varfurile muntilor, sa te plimbi pe cararea aceea ingusta! nemaipomenit! va sfatuiesc sa mergeti!

| skydriver a răspuns:

Da

| noname_1116 a răspuns:

Normal. Mai ales atunci cand ma dau cu snowbord-ul love struck.
Dar nu se compara cu marea love struck love struck love struck

| Nimic special a răspuns:

Da, imi place foarte mult!

| i_love_you_and_i_am_cool a răspuns:

Da, imi place, mai ales pe timp de iarna, atunci cand ninge e minunat.merg la munte si ma distrez toata ziua, pe timp de iarna.ma dau cu sania, cu sacii de plastic, ma bat cu bulgari, sau ma dau cu placa.insa,cu toate acestea, sunt mult mai dedicata marii.de cand eram mica mi-a placut apa, iar atunci cand merg la mare, tot drumul am un gol in stomac, de nerabdare, si cand ajung pe plaja, nu mai ies din apa.trebuie sa recunosc, la mare am avut mai multe senzatii tari decat la munte, cum ar fi cand am fost "catapultata" de la inaltime in apa(noroc ca aveam vesta de salvare, ca m-am dus la fund si vesta m-a ridicat). mai tari senzatii cum am triat in vara trecuta la mare, nu am trait nicaieri

| BuBuLyNa a răspuns:

La nebunie si muntele si marea.Vara la amre si iarna la munte big grin

| BuBuLyNa a răspuns:

La nebunie. tie nu? Daca nu du-te sa-l vezi e super.Sarbatori Fericite!

| cocolina a răspuns:

Eu prefer mareabig grinhappy

| Deea dYdY a răspuns:

Da, mai ales atunci cand poti observa un apus sau chiar un rasarit la munte, sa te plimbi boem printre copaci doar u singur cu gandurile tale.