| zamfira a întrebat:

Va rog, daca se poate, sa imi recomandati o pensiune din Austria/Bulgaria pentru o scurta vacanta la ski. M-ar ajuta foarte mult daca voi ati fost la respectiva pensiune si stiti care sunt conditiile acolo, pe bune, nu din poze de pe net. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| georgesur a răspuns:

Austria este mult deasupra Bulgariei (parerea mea!)., iar pirtiile incredibile (indiferent de vreme!). Preturile(cazare+mic dejun+cina) pot fi cam aceleasi(depinde si cum vorbesti germana/engleza-pentru negociere).
http://amfostacolo.ro/austria-pareri,13/grobming,76,802/
PS-iti voi trimite si propriul album cu poze, pentru a-ti face o idee...

2 răspunsuri:
| Foarfeca a răspuns:

Incearca in Bulgaria, Bansko. Este ff tare. Eu am fost anul trecut si merg si anul asta. Sincer fata de romani este ++++++++ fff frumos

| andy_3924 a răspuns:

Buna,
Bansko si Borovets sunt cele mai vizitate statiuni din Bulgaria. Partiile sunt mult mai bine amenajate decat la noi si daca iti iei un pass te scoti bine de tot la bani. Ca pensiune sau hotel iti recomand ceva de 3 stele sa fie ieftin si sa umpleti masina cu provizii fiindca mancarea costa destul de mult in statiune.
In Austria nu prea pot sa-ti spun pentru ca merg la prieteni :D
Dar am gasit cateva oferte care te-ar putea ajuta orientativ
http://www.eurolines.ro/article--Oferte-Ski-Austria--2341.html