| anonim_4396 a întrebat:

Vatra dornei. ce atracti turistice sunt in vatra dornei? sunt super marketuri(gen real, kaufland, plus, etc). sunt piscine cu apa normala? raspundeti daca ati fost. funda

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Uite aici atractiile turistice:
http://www.cazarevatradornei.ro/Vatra-Dornei.html
Vacanta placuta!

6 răspunsuri:
| Doloresidk a răspuns:

Eu am fost, si sincer, mi s`a parut cam plictisitor.(dar fiecare are pareri diferite).Nu sunt cine stie ce atractii, dar zona este frumoasa.

| corso a răspuns:

Nu prea sunt atractii.
Muntele ala, "ousorul"laughing, ala e cel mai vizitat.

| corso a răspuns:

Si telegondola, am uitat.
Mai era un club fainthinking nu mai stiu cum se cheama.
sunt cateva magazine de astea.

| elenushaaa a răspuns:

Cabana de pe Dealul Runc; Muzeul Vanatorii si Stiintelor Naturale; Muzeul Etnografic al Bucovinei. parcul natural din centrul statiunii
supermarkete sunt: Unicarm si Dumarex... oricum e foarte frumos

| brandiburu a răspuns:

Te duci la Vatra Dornei ca sa faci cumparaturi si sa stai in piscine sau sa explorezi zona, sa stai la aer curat?

| matey35 a răspuns:

Da eu am fost de 2 ori si e cam mic orasul dar e frumos. cel mai bine e sa mergi iarna pentru ca daca te dai cu telescaunul admiri muntii dinprejur si peisajul