| anonim_4396 a întrebat:

Vine vara!
Care din stațiunile de pe litoralul românesc este cea mai demnă de vizitat?
Adică, pentru o familie (părinți și doi copii, ambii sub 14 ani).

Mulțumesc happy

Răspuns Câştigător
| Iwliiaaa a răspuns:

Oriunde e ok, înafară de stațiunile de după Mangalia, de acolo încep drogații, alcoolicii, etc.
În Mamaia, în orice zonă e frumos, Eforie (ambele) e cam tot așa, Costinești, dacă stați într-un hotel sau o pensiune care arată ok și toate cele, nu aveți de ce să vă temeți, atât că e zgomot mare de la Discoteca Tineretului dar în niciun caz vomitături și astea. În Olimp - Neptun - Jupiter - Cap Aurora - Venus - Saturn deja nu mai poate fii vorba de muzică foarte tare și vomitături, nu sunt preferate foarte mult de tineret. Distracție plăcută! happy

12 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Eforie Nord, Eforie Sud, Mamaia....Vama Veche si Costinesti is mai asa.....pentru tineret/adolescenti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PumpkinDoll):

Și... pentru moșnegi? Restul?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu neaparat, pana la urma fiecare se duce unde vrea, eu n-am fost in celelalte statiuni sa vad daca-s mosnegirolling on the floor

| AndreeaRamona21 a răspuns:

Depinde cati bani esti dispus sa dai.In Mamaia sau Costinesti sunt putin mai ridicate preturile. Mamaia e aproape de constanta unde poti vizita delfinariul sau alte chestii. Pe langa asta, in Mamaia e si telegondola laughing daca te intereseaza asta, mie mi-a placut. Dar si celelalte statiuni sunt ok, am fost si in Venus sau Neptun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PumpkinDoll):

Când spui „stațiuni pentru tineret" te referi la muzică dată la maxim și răgete pe hol după ora trei dimineața?

| AndreeaRamona21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multe cluburi si mult tineret pe strazi, cred ca la asta se referalaughing cel putin in Mamaia sau Costinesti. Eu cand am fost in Mamaia nu am avut problema cu muzica sau ragete.

| PumpkinDoll a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu uitam de vomitaturi

| PumpkinDoll a răspuns (pentru AndreeaRamona21):

Cam asa ceva

| darkcynical232 a răspuns:

Iti recomand mamaia. Daca va cazati in partea sudica a statiunii aveti acces la satul de vacanta si la aqua magic.
Tin sa precizez ca in partea centrala si sudica a statiunii au disparut cluburile si discotecile in proportie de 90-95%.

| ziftode a răspuns:

2 mai, cu cortul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ziftode):

Du-te tu cu kortul happy

| ziftode a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mers cu cortul acolo cu parintii, cand eram mic
de aia am si recomandat happy
serios, chiar am mers, nu fac misto tongue