| Akarisu a întrebat:

Voua cum vi se pare Elvetia?

Răspuns Câştigător
| cerculetezburatoare a răspuns:

Tocmai am mers acum 1 luna in Elvetia si chiar mi-a placut! Lumea este civilizata, linistita, amabila si majoritatea sunt cunascatori de limba engleza (nu ca romanii...oh go on). AM vizitat Geneva (foarte frumos acolo!), Zurich, Lausane. Ce trebuie sa stii. thinking intr-o parte din Elvetia se vorbeste franceza, intr-alta, germana daca nu ma insel. Eu am prins ploaie acolo sad Preturile sunt foarte bune (mai ales la Coop sau Migros) si trebuie sa iti schimbi din tara sau poti schimba acolo banii in franci elvetieni happy Pot sa-ti spun ca este o tara civilizata care merita sa o vizitezi. Distractie placuta!

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O tara interesanta. Ea si vecina Austria sunt printre preferatele mele.

| Simona a răspuns:

Este o tara foarte bine dezvoltata din punct de vedere economic.

| Malvina24 a răspuns:

Fiecare tara e sperciala si minunata in felul ei.Eu nu am vizitat Elvetia insa daca as avea ocazia nu as ezita.Am fost in VienaBudapesta, Franta, Germania, Bulgaria, si la noi in tara in diverse locuri si mi-a placut! Si noi avem o tara foarte frumoasa dar mai putin pusa in valoare si cu oameni dezordonati, dezinteresati de natura de pastrarea mediului curat si altele.

| TipulVerde a răspuns:

Neutra straight face

| Alexandru a răspuns:

E o tara care se respecta. In marile deflagratii ale istoriei si-a pastrat mereu neutralitatea ceea ce e de apreciat. Elvetia se dovedeste ra fi una dintre cele mai vizitate tari din Europa turismul fiind o ramura de baza a economie tarii. Nivelul de trai este unul foarte ridicat, dovada faptul ca foarte multe persoane straine si-au stabilit resedinta in Elvetia.
Ceea ce impresioneaza este puterea de munca si rigurozitatea de care dau dovada elvetienii. Acestia au o slabiciune pentru exactitate ( dovada ca cele mai bune ceasuri sunt cele elvetiene ), domeniul bancar este foarte bine dezvoltat, poate cel mai solid sistem bancar din lume si la fel de bine cunoascuta in lume este pasiunea elvetienilor pentru produse din ciocloata.
Daca as avea posibilitatea sa merg in Elvetia nu as ezita pentru ca se ridica la inaltimea asteptarilor unei tari bine dezvoltate din toate punctele de vedere.

| Koody5 a răspuns:

Am mers in Zurich... e minunat. Ai ce vedea la toate pasurile si e grozava! Trebuie sa o vizitezi neaparat sau daca ai vizitat, felicitari!

| eve a răspuns:

F frumy:X dupa cate stiu eu este o tara mica dar mi-ar place sa merg acolo:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E superba din toate punctele de vedere, in Elvetia se vorbesc 4 limbi oficiale(germana, franceza, italiana si retro romana) COOP SI MIGROS sunt cele mai scumpe magazine in Elvetia! (cumparaturi zilnice) e de preferat ALDI sau LIDL, chiar daca sunt companii nemtesti, toate alimentele sunt produse in Elvetia, deci calitate superioara! Laura_Elvetia traiesc din 97 in Elvetia, am prieteni Elvetieni, copilul imi este la gradi (6 ani) in Elvetia, deci prin urmare am o parere fff buna despre tarisoara asta despre oamenii de aici care fac tara asa minunata!

| Dragosh12 a răspuns:

Minunata din toate punctele de vedere!