| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu, daca este oblicatorul unui pasaport pentru anglia. Multumesc

5 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Nu este obligatoriu un pasaport pentru a calatori in Anglia. E buna si o carte de identitate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca da intreba la politie mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am intrat in Anglia de foarte multe ori doar cu buletinul si nu am avut nici o problema, in Londra e ok pentru ca sunt obisnuiti cu id-urile noastre, eu in general merg in Liverpool, Manchester unde sunt mai putini romani insa si acolo s-au obisnuit vamesii. Folositi cartea de identitate!

| mariobros a răspuns:

Nu este obligatoriu, dar sfatul meu este sa-l ai la tine, englezoii sunt imprevizibili, daca nu le place de tine, poti sa ai si mama pasap ca nu te lasa sa intri, si asta ti-o spun din experienta, nu din google. bafta!

| nicole09 a răspuns:

Buna, da