| diana07 a întrebat:

Vreau si eu o parere sincera. care este cel mai frumos oras din romania si care merita sa fie vizitat.adica sa ai la ce sa te uity. si sa nu fie mare. plzzz rasp sincer ...nu ca sunteti voi d acolo. vreau parere ...mersi :*:*

12 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Mie cel mai mult mi-a placut Sibiul...

| adrian_5886 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Brasovul.este,,Capitala Verde a Romaniei''. Este foarte curat, dar tu alegi.Mie personal imi place Biserica neagra si urcarea pe Tampa (cu telefericul). Este foarte frumos orasul

| Reny a răspuns:

Salut!
Eu sunt din cluj si cele mai frumoase orase din Romania mi se par Sibiu si Brasov.Cand te plimbi prin ele te simti de parca ai fi intr-o alta epoca.

| astamicuta a răspuns:

Eu sunt din Brasov si pot sa-ti spun ca e foarte frumos aici, DAAR de curand am fost la Iasi si mi-a placut foarte foarte mult. Acolo chiar ai ce vizita.

| Tania a răspuns:

Sincer,Brasovul! Este superb, eu nu sunt din Brasov.merita vizitat.

| Teo a răspuns:

Pai mie mi se pare Sibiul si Piatra Neamtul si Brasovul cele mai frumoase orase din tara.
Acuma ramane la alegerea ta.
Dar dupa mine as merge in sibiu sau in piatra.
Acuma ramane la alegerea ta.
Mult succes si sper ca am fost de ajutor.

| Dash a răspuns:

Cred ca Sibiu

| MieSomnSiFoame a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci... Daca vrei sa te distrezi gen clubbin, Iasi si Roman :X

| Corina a răspuns:

Fiecare oras are istoria si frumusetea lui, dar depinde de gusturile fiecaruia. Eu, de ex., iti propun orasul Iasi. Aici gasesti Palatul Culturii, Catedrala Mitropolitana a Moldovei si Bucovinei "Cuv.Sf. Parascheva", Teatrul National "V.Alecsandri", Palatul Roznovanu (sediul actual al Primariei), Manastirea "Trei Ierarhi", Parcul Expozitiei din Copou, unde se afla teiul lui Eminescu, Bojdeuca lui Creanga din Ticau, Gradina Botanica, Biblioteca Central Universitara "M. Eminescu", Universitatea "Al.I.Cuza", Facultatea de Medicina si Farmacie "Gr.T. Popa", Manastirile Galata, Cetatuia, Hlincea, Golia, Frumoasa, Catedrala Catolica, Muzeul literaturii romane (Casa Mitropolitului Dosoftei), Casa memoriala "Vasile Pogor", Casa memoriala "Mi.Sadoveanu", Casa memoriala "Otilia Cazimir", Casa memoriala "M. Kogalniceanu", Muzeul de Istorie Naturala, Muzeul de Istorie al Moldovei, Muzeul de Arta, Muzeul "M. Eminescu", Muzeul Unirii, Parcul Ciric, Aeroportul, Ateneul, Filarmonica Moldova,
http://ro.wikipedia.org/wiki/Palatul_Culturii_din_Iași
http://www.turistik.ro/romania/iasi/obiective-turistice-iasi

| Zara_5520 a răspuns:

Mie mi-a placut in Hunedoara la Castelul Corvinilor,SIbiu,Iasi, Cluj, Timisoara etc...etc...Sper ca te-am ajutat!

| mgabrielro a răspuns:

Sal,

recomandarea mea este Sighisoara : http://www.romguide.ro/......http?/

Pe acest portal, iti poti alege destinatia din Romania si vei vedea exact ce ai de vazut, cu descriere, poze, filme, coordonate GPS, practic tot ce ai nevoie :)

Gabriel

| Gabi_1379 a răspuns:

Incearca bucurestibig grin