| missdeea28 a întrebat:

Vreau si eu sa merg in vacanta undeva. dar nu stiu unde...imi dati un sfat?

Răspuns Câştigător
| VladRO a răspuns:

In Grecia... happy Fa un tur al Greciei, si iti spun ca nu vei regreta

9 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Barcelona big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grecia, eu as vizita ruinele vechii Grecii, sau Italia, din acelasi motiv, as vrea sa vad Pompeiul.

| elena a răspuns:

Poti sa mergi oriunde vrei, bani sa ai.

| daii a răspuns:

Daca ne spui si de cati bani dispui.thinking
Oricum: Turcia, Grecia, Franta, Germania.

by daiiwinking

| missdeea28 explică:

Si vreau sa fie la maretongue

| Joker_5934 a răspuns:

Irlanda... cea mai frumoasa tara p care am vizitato...si am vzt destul de multe... e soope misto acolotongue

| ciumpalaku a răspuns:

Viziteaza Croatia.Este formidabila.

| ngan a răspuns:

Depinde de unde pleci in vacanta si ce vrei sa faci in aceasta vacanta! Apoi, ce suma aloci acesteia! Nu-i musai sa pleci in afara tarii, sun sigur ca n-ai vizitat nici 10% din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei la mare trebuie sa iesi din Ro. Cel mai accesibil Grecia si Bulgaria dar e de evitat ce e la pachet. Bulgaria e frumoasa daca se evita statiunile mari gen Nisipurile de Aur, Albena etc. si varful de sezon. Recomand calduros un tur, incepand cu Balcik, Kamen Briag, Nessebar, Sozopol, Sv. Ivan (de vizitat estuarul Ropotam) si chiar mai in sud, pana la granita cu Turcia unde devine mult mai putin turistic.
In Grecia recmand isulele. Cu cat sunt mai putin cunoscute si mai greu accesibile cu atat sunt mai autentice si mai putin distruse de turismul in masa.
Ar urma Croatia si Muntengru, dar sunt ceva mai greu accesibile.
Daca vrei ceva mai exotic lista e lunga dar bugetul creste exponential din cauza legaturilor proaste din Ro.