|

Vreu niste statusuri faine de dragoste (dau funda+vot)scuze categoria

6 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, ...2004 - 7163 + Vezi răspunsul întreg

5 răspunsuri:
| a răspuns:

Statusuri de dragoste 1 " Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

Statusuri de dragoste 2 " Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 3 " Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

Statusuri de dragoste 4 " Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

Statusuri de dragoste 5 " Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit happysi mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

Statusuri de dragoste 6 " As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

Statusuri de dragoste 7 " Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

Statusuri de dragoste 8 " Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

Statusuri de dragoste 9 " Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

Statusuri de dragoste 10 " Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

Statusuri de dragoste 11 " Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

Statusuri de dragoste 12 " Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui...2004 - 2120 + Vezi răspunsul întreg

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "

" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE ! TE IUBESC! "

" Alfabetul inepe cu A… numaratoarea cu UNU… supararea cu o LACRIMA… dragostea cu tine INGERAS :X:X:X "

»" Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea ! Cu multa dragoste, Cineva…. "

»" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

»" As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc… "

»" Pentru a trai am nevoie de batai de inima. Pt. asta,am nevoie de o inima. Pt. o inima am nevoie de fericire. Pt. fericire,am nevoie de tine… "

»" Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide… "

»" Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine… "

»" Ai aparut ca un abur si de atunci imi insotesti pasii precum aerul, nu am uitat primul sarut care inca ii mai simt amprenta lui… "

»" Sa iubesti nu e nimic , sa fii iubit e ceva , sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL ! "

»" Iubire inseamna sa sculptezi in inima ta chipul celui iubit si ochii tai sa fie oglinda in care sa se reflecteze chipul celui iubit! "

»" Daca vrei soare, asteapta rasaritul; daca vrei curcubeul, asteapta ploaia; daca vrei zapada, asteapta iarna. Dar daca ma vrei langa tine, nu astepta, spune-mi! "

»" Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti ...2004 - 2134 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Uite aici: http://SPAM/pag.php?user=black, succes;).

| a răspuns:

Te voi iubi si atunci cand marile vor seca… Te voi iubisi atunci cand stancile se vor topi…. Te voi iubi si atunci cand scurs nisipulvietii va fi!
Te iubesc pentrut ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC!
Cauta aici ca sunt frumoase http://feminin.netul.ro/......na-iubita/

| a răspuns:

! Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit. Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu