| EmptyMind a întrebat:

Ziceti-mi va rog o manastire serioasa din Harghita sau dimprejur. Multumesc!

4 răspunsuri:
| DeianVendetta a răspuns:

Cum adică mânăstire serioasă, ce e aia? Papă păgân? Islamist creștin? Scrie mai detaliat ce cauți la acea mânăstire mai exact, ai pus o întrebare foarte vagă.

| EmptyMind explică:

A da am uitat sa mentionez. O manastire de calugari va rog.
Manastire serioasa inseamna unde slujbele se tin ca lumea, rigoarea se pastreaza, unde exista calugari adevarati. (de obicei nu-s alea de pe marginea autostrazii, cred)

| EmptyMind explică (pentru DeianVendetta):

Manastire serioasa... calugari adevarati, har, rigoare... happy

| Necrophagist a răspuns (pentru EmptyMind):

Tanar ipohondric caut manastire serioasalaughing