Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

In ce vacanta extravaganta ti-ai duce jumatatea ca sa-ti arati dragostea?

158 răspunsuri:
| SexycoldVamp a răspuns:

La Roma...

| ana72 a răspuns:

In primul rad in Paris si in al doi-lea rand unde stiu ca isi doreste cel mai mult.

| mariusice a răspuns:

Paiiiii cred ca in vacanta de vara la mamaia la tara

| ByByEly a răspuns:

In turul lumi pentru a ne bucura impreuna de tot ce are lumea frumos

| FoundYouLover a răspuns (pentru ByByEly):

L-as duce cu iahtul pe o insula privata inconjurata de ocean, unde ar fi o vila luxoasa numai pentru noi.

| GreenBug a răspuns:

Orasul Mozart, Salzburg, Austria
big grin

| Haosen a răspuns:

Păi, cred că in Paris, fiind "oraşul dragostei" eu zic că ar merge perfect.
Ori pe o insulă, doar noi doi, câteva zile.

| loveandkiss a răspuns:

In Paris si Grecia. :-)

| IuĿii a răspuns:

Peste tot.

| 4K985TY a răspuns:

Cu toții ne dorim vacanțe cît mai plăcute, în care sa ne relaxam și să vedem locuri unice. De aceea, am putea să uităm pentru o clipă de „nicăieri nu-i mai bine ca acasă" şi să ne luăm zborul spre lumi noi şi fascinante.
Eu as alege Parisul pentru ca e un oras al dragostii nemarginite.

| Kovacs06maria a răspuns:

Pe o insula tropicala, unde sa culoarea apei sa fie precum smaraldul iar nisipul asemea lunii.

| GabrielaCriss a răspuns:

In Bahamas.

| MyLittleCupcake a răspuns:

In Hawaii sau la Paris

| Raluca_Ilisei_1980 a răspuns:

La bunici de dragobete

| AleXanDrAaaAAAAaAAAaaLeXaaA a răspuns:

Este dificil de ales între Paris,care este considerat orașul luminilor,și Veneția,orașul gondolelor. Însă, tot gandindu-mă, eu aleg Parisul, cred că nu degeaba i se spune și „Orașul Dragostei".Ca să argumentez alegerea făcută, voi spune următoarele lucruritonguearis este capitala și cel mai mare oraș din Franța.Parisul, una dintre cele mai bune destinatii turistice, te seduce in orice perioada a anului. Debordeaza o energie extraordinara care te copleseste; nu stii de unde se revarsa aceasta: din cer, de la oameni, de la operele de arta care s-au adunat de secole in galeriile pariziene, dar simti cum te navaleste un aer inconfundabil. Parisul este un oras cald, accesibil si deschis pentru oricine.În Paris, dragostea e pretutindeni. În barurile şi cafenelele oraşului, sub Turnul Eiffel, chiar şi în metroul care merge pe sub străzi. Parfum, moda, lumini, iubire, sarut frantuzesc, celebritati, femei frumoase, eleganta, stil, sunt o parte din cuvintele care pot caracteriza Parisul.

Multe din atractiile turistice sunt la distante mici unele de altele, asa incat plimbarea ramane cea mai buna idee pentru a vizita capitala Frantei. Dar nu trebuie sa ratati nici o plimbare cu metroul parizian, unul din primele din lume. Si mai ales, trebuie rezervata o dupa amiaza exclusiv pentru o plimbare romantica pe Sena cu batobusul.

| Condor a răspuns:

La u PARIS, la hotel... plimbari! sunt atatea oferte bani sa ai.

| JaDiDaTa a răspuns:

Mulţi ar spune locuri magnifice. scumpe. de vis. Eu aş alege un loc semnifictiv pentru el. I-aş întreba prietenii, părinţii unde a vru el mereu să meargă. Dar dacă ar fi după mine aş alege Ţara Galilor. big grin

| deea21deutza a răspuns:

Paris

| Zeblankob a răspuns:

La carciuma la intrarea in sat.laughing))

| TCristi a răspuns:

Cu siguranta as pleca cu jumatatea mea pe insula Bali

| IFAA a răspuns:

In Afgaistan, destul de extravagant nu?

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru IFAA):

laughing)))) hai ca esti tare.
Ala da un loc extravagant.

| IFAA a răspuns (pentru NoOneCanStopDeth):

Pai normal!
Daca e vorba de un loc extravagant ala e cel mai potrivitlaughing))

| White100 a răspuns:

In Saint-Tropez.

| 1999dia a răspuns:

L-as duce la Londra pentru ca e orasul nostru de suflet!

| mariii11 a răspuns:

Dubai.

| Lavinie a răspuns:

Acolo unde media de temperatura in timpul iernii este de 27 grade Celsius - Sydney, Australia.

| mirr100 a răspuns:

Insulele Cayman

| Madalina21818 a răspuns:

In Dubai

| Nefilm a răspuns:

In Caraibe

| puppyeyesss a răspuns:

In India ar fi grozav...

| devilitza a răspuns:

Nu cred ca este nevoie de o vacanta extravaganta pentru ai arata cat de mult o iubesti, dar pentru mine Grecia este o tara romantica si acolo am merge.

| Rotaru_Ionut_1990 a răspuns:

Eu zic ca in venetia ca e orasul indragistitilor sau oriunde ti se pare ca ii place