| sukin a întrebat:

ce este dragostea...si la ce duce aceasta?

Răspuns Câştigător
| syel a răspuns:

Mama, ce intrebare! Dar imi place. Iubirea este un semtiment care se manifesta sub mai multe forme, iubire pentru frate, parinti, prieten, persoana iubita etc. Oricare gen de iubire duce inevitabil la suferinta, iar daca esti ranit rau, chiar la ura. Uneori, iubirea poate fi doar o pasiune puternica de interes fizic sau ceva care ramane in timp chiar daca flacarrea dragosti diaspare dupa cativa ani.

2 răspunsuri:
| LiK3 a răspuns:

Dragostea este un lucreu placut dar care duce uneori si la suferinta.

| RoxyOnTPU a răspuns:

Dragostea este o iluzie