| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am 1.70 si cam intre 40 si 50 de kl. ce credeti ca sunt cam grasa?

10 răspunsuri:
| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Nu esti grasahee heeindicele tau de masa corporala este cel mult 17..esti subponderala. Pentru a calcula indicele de masa corporala imparti greutatea (in kg) la patratul inaltimii (in m) nu ar trebui sa te ingrijoreze ca esti prea grasa, ci ca esti prea slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti grasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani ai o greutate buna, cine zice ca esti slaba se inseala pentru ca tu acum esti in crestere, mai ales ca ai 170m inseamna ca acum te dezvolti si e normal sa fi slaba. In momentul in care stagnezi din cresterea in inaltime vei incepe sa mai pui si kg. Dar la 170 nu trebuie sa ai mai mult de 52 de kg, intre 48-52 e f bine. In nici un caz nu esti grasa happy

| deejayra a răspuns:

Suferi cumva de anorexie? altfel nu imi explic cum poti crede ca esti grasa la 1. 70 si 40-50 de kilograme, dimpotriva...ar trebui sa mai pui vreo 7-8 kg

| rozalia25 a răspuns:

1, 70 si 40-50kg inseamna ca esti prea slaba. Greutatea ta normala e undeva la 57-60 de kg. Evident ca trebuie sa faci sport daca vrei sa pui pe tine o tinuta frumoasa iar nu pernite! Asa ca spor la ingrasat si la miscare!

| ciumpalaku a răspuns:

Intrebarea ta la ce categorie intra? Voluntariat sau ecologie?

| impossible93 a răspuns:

Nu...:O:O:O...sigur ar trebui sa mai pui pe tine! bafta:*:*:*:*:*

| xxx_3187 a răspuns:

Moama... iti dai seama la 1. 70 40-50 d kile... mai slabeste ca esti grasa rau

| any_1988 a răspuns:

Nu esti grasa deloc ci prea slaba.

| stonecold a răspuns:

Aaa... daca nu t-i se vede coloana cand te uiti in oglinda, la burta, sa stii ca e grav...

daca ai 40 de kg... mai cara niste caramizi dupa tine pana te mai ingrasi putin... esti foarte slaba domnita... la 1. 70 daca ai sub 50 de kg inseamna ca esti cam rahitica... dar important e sa te simbi fizic bine si psihic, daca tie iti place si nu lesini pe strada e bine