| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am 1.70 si intre 40 si 50 de kl credeti ca sunt cam grasa

17 răspunsuri:
| daii a răspuns:

La 1. 70 mie mi se pare ca esti chiar slaba.normal trebuie sa ai cu 10kg mai putin.adica la 1. 70 vreo 60 kg.hai 55kg. Dar in niciun caz nu 40kg.sad.eu zic sa pui mana sa te mai ingrasi putintelwinking
Si aici nu e vb ca ai putine kg.pentru ca daca ai avea 1. 55-1. 60 40 de kg ar fi ok. dar la 1. 70 nu e ok chiar deloc!

by daiiwinking

| thegreatgatsby a răspuns:

Nu esti deloc grasawinking eu am 14 ani si 55kg

mariana
| mariana a răspuns:

Nu stiu cine ti-a bagat in cap ideea ca ai fi grasa. La inaltimea ta si greutatea pe care ne-ai confirmat-o in intrebare, esti mult prea slaba.
Avand in vedere ca, esti in crestere, este necesar sa te alimentezi bine, pentru a te putea dezvolta normal. Ai crescut repede in inaltime si cred ca uneori ai si senzatia de ameteala pentru ca nu este un raport ideal intre inaltime si greutate.
Obligatoriu este necesar sa iei 3 mese principale in fiecare zi, iar micile suplimente de la orele 10-11 si 16-17, trebuie sa fie din fructe si legume, pentru a primi aportul de vitamine si minerale necesare dezvoltarii.
Crede-ma ca, faza pubertatii o sa treaca si tu vei deveni o persoana agreabila, care va fi apreciata de cei in mijlocul carora graviteaza.
Sa cresti mare si sa fii sanatoasa pentru ca sanatatea este cel mai important lucru din lume.

| cioko19 a răspuns:

Buna!
La inaltimea ta, ar cam trebui sa mai iei in greutate, sa ai macar in jur de 55 de kg.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Esti mai inalta ca mine, eu am 1. 50 sad

| St!L a răspuns:

Grasa?laughing
Greutatea optima la varsta ta e intre 45 si 60 de kg!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu am 14 ani aproape, am 1 60 si 47 kg waiting.
Crezi ca's grasa?
Doamne fereste laughing, la mine cantaresc doar oasele laughing).
Deci esti slabawinking.

| Brotacelu a răspuns:

Esti pe aiba, chiar slaba imi pari la datele astea

| VladRO a răspuns:

Pwai, si eu am 13 ani si am 1, 82 si am 60 de kilograme, ce slab sunt, dar degeaba vreau sa ma ingras ca nu pot, degeaba manca mai multa ca de obice, tot nu ma ingras, nu pot sa fac nimic ca sa ingras laughing si tu esti foarte OK

| Lumy a răspuns:

Esti prea slaba, normal ar trebui sa ai cam 55-60 de kg
daca tu te consideri slaba inseamna ca ai ajuns la anorexie
du-te la doctor si intreaba un specialist

| Skadred a răspuns:

Grasa? Glumesti ...esti chiar destul de slabawinking

| aragon18 a răspuns:

Nu, chiar deloc. Eu am 13 ani jumate, 1. 70 si 56 kg sad.

| Liada a răspuns:

Hei draga...esti slaba dupa asa date...ai grija ..principal e sanatatea...

| Will a răspuns:

Nu esti, esti ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, esti ok! CHiar ar mai trebui sa mai iei in greutate/
Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea, poate ar trebui sa mai maninci chiar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok, tinand cont ca esti fata si ai 1. 70 inaltime la varsta ta, chiar unele fete ar fi invidioase pe tine totusi am vazut o fata avea 15 ani si avea 155 cm. Acum la tine ar trebui sa te intereseze glandele mamare(marimea lor laughing.