| NoChanceForUs a întrebat:

Arunci gunoiul la cos, sau recurgi la rotiri de incheietura cu ambalajele pe trotuar? Mananci seminte pe strada si scuipi cojile pe jos sau le inghiti ca sa faci apendicita?(ceea ce e o prostie, nu se face apendicita de la seminte, ele sunt digerate deja din duoden dar de dragul discutiei...) De curiozitate intreb.

12 răspunsuri:
| NoChanceForUs explică:

Dar stii, majoritatea se gandesc ca e inutil sa pastreze o hartie cu ei inca 50 de m, asa ca mai bine de ce sa n-o arunce pe jos? Ce strica o hartie in plus, oricum sunt destule.http://www.trombon.ro/files/images/4/rezervatie-biosfera.jpg -cam pe sistemul asta.Pai ce, ei din ce sa traiasca?

| NoChanceForUs explică:

Si cu toate astea Roxa, intalnim mamifere bipede cu pungi de seminte peste tot.In grupuri chiar, ca unde-i unu` nu-i putere.

| NoChanceForUs explică:

Ah imi arunc guma pe strada cateodata!(pe principiul ca betonu` nu se polueaza-eronat)Recunosc...acum o sa ard in iad pentru asta.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

1. Arunc gunoiul la cos
2. Le cam inghit laughing
3. OF, sa fim seriosi! De ce...De ce sa aruncam gunoaiele pe jos? Ne e lene sa mai mergem 50 m (asta asa, pe maxim). NU e corect si nu va fi ca oameni sa polueze!

| Africanwitch a răspuns:

Gen cojile sunt eco! Chiar sunt! Se descompun in mod natural.
Ce e oribil sunt toate chestiile factory made.
Traiasca Romania fara gunoaie!

| Bastet a răspuns:

Sincer? pai ce lerul meu? sa fim sinceri!
1. recurg la rotiri de incheietura cu ambalajele pe trotuar
2.eu nu mananc seminte (e oribil ca o fata sa sa-nbuibe cu asa ceva)

| NickiMinaj a răspuns:

Arunc gunoiul la cos, ca un bun cetatean ce sunt.
sa mananci seminte si mai ales sa le scuipi pe strada e ingrozitor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer ca macar pe unde pasesc eu sa fie curat, asa ca nu las mizerii in urma mea. Asa ar trebui sa faca multi romanii, deoarece, comparativ cu alte tari, in loc sa evoluam ne degradam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu arunc gunoi pe strada.
nici de pe geam de la masina.
nici de pe geam de acasa sau alte geamuri;-))
dar tu?
P.S.nu scuip pe jos nici seminte, nici altceva, din principiu, niciodata nu am suportat trecatorii care scuipau (cazurile de forta majora se exclud din discutie - de genul: a inghitit un fir de par si era obligat sa...)

| Mihaela a răspuns:

Arunc gunoiul la cos, dar semintele le scuip pe jos. laughing

| ArinaMK a răspuns:

Arunc la cos si nu mananc semintelaughing

| AndreeaKristina a răspuns:

Nu,nu arunc gunoiul pe strada si la cos... Si nu scuip semintele pe jos...