| anonim_4396 a întrebat:

Ati ajutat vreodata natura? Daca nu atunci este timpul sa o faceti caci fara natura nimic nu va supravietui :( :( :( Si daca vrei sa stii mai multt despre cum sa ajuti natura intra aici >-- http://natura.wgz.ro/

Răspuns Câştigător
| alebib a răspuns:

Natura este foarte importanta, deoarece ea este necesara supavietuirii noastre si nu trebuie sa o distrugem, toti care stiu acest lucru ar trebui sa o protejeze mai mult si sa nu-si bata joc. Sunt multi oameni care vor sa ajute mediul si fac acest lucru, dar sunt mai multi oameni care nu au pic de simt si distrug mediul aruncand deseuri in mari, lacuri, rauri, gunoaie pe marginea drumrilor, strazilor, in parcuri, spatii publice in general. Eu sunt la liceu in clasa a 9 a si sunt la profilul resurse naturale si protectia mediului si sunt bucuroasa ca invat cum sa protejez mediul si sa pot face ceva pentru al ajuta. Daca noi copii nu il ajutam atunci cine o va face? Daca noi aratam lumii ca ne pasa macar un pic de mediu, poate atunci vor face si ei ceva pentru al proteja. Daca noi facem primul pas ei il pot face pe al doilea. Daca nu facem ceva noi nu vom mai exista peste cativa ani, ar fi pacat daca s-ar intampa asa doar pentru ca ceilalti din jurul nostru nu protejeaza mediu. Daca nu facem ceva peste cativa ani ar trebui sa ne cautam o planata pe care sa ne mutam pentru ca asta s-ar putea sa dispara EU ASA AM AUZIT deci ganditiva bine la ce se poate ajunge daca nu protejem acest mediu love struck love struckwinking

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

În cursul anilor, m-am implicat în multe acţiuni de ecologizare a zonei în care trăiesc şi am ajuns la concluzia ca oricâte acţiuni s-ar face în acest sens dacă nu este binevoinţa din partea celorlalţi totul este egal cu 0

| YuukiNightmare a răspuns:

Mă bucur că unii dintre noi mai țin încă la natură. Nu zic că eu sunt o persoană care face orice pentru natură, dar fac câte ceva și țin la mediul înconjurător. Și ca să răspund întrebării tale, da am fost la un program de reciclare într-un week-end, nu mai știu cum se numea dar trebuie să spun că oamenii care aruncă tot felul de porcării unde le vine lor sunt niște nesimțiți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ajuta animalele si natura http://theodor1998.wordpress.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iubesc natura, am chiar un club si un blog. imi place sa ajut animalele si sa reciclez lucrurile pentru a nu se ajunge la poluare. ma bucur ca mai sunt persoane interesate de ecologie.