| Iancu_Ionela_Marinela_1993 a întrebat:

Buna seara mi-a nascut o femela de caras astazi si nu stiu ce trebuie sa le fac am scos-o si pe mama lor pentru ca miera frica sa nu-i manace acum eu va intreb cat timp trebuie sa ii tin separat de accvariul cel mare ce trebuie sa le dau sa manace si cum le schimb apa la pui

1 răspuns:
| Mariaaaavev a răspuns:

Heiii, exista mancare speciala pentru pui. De schimbat apa e intr-adevar mai greu. Ai nevoie de un furtunas prin care sa tragi apa intr-un lighean gol. Atentie! Nu o trage toata. Intotdeauna in acvariu se lasa un sfert de apa. Femela mea din fericire nu-si mananca puii. Dar daca intr-adevar vrei sa fii sigura, tine-o departe de ei pana vezi ca devin mai mari. App, dacs un pui intra in furtunas si iese in lighean.l il idi si-l pui la loc cu o plasuta?