| Alogin a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa fac voluntariat la crucea rosie sau pe ambulanta gen... Imi poate spune cineva ce trebuie sa fac. Am inteles ca trebuie sa ai 18 ani. Sunt din Buzau. Cine stie dau funda la cel mai bun raspuns tongue

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.crucearosie.ro/despre-noi/filiale/BZ.html
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Voluntariat in zona Buzau
scrii asta pe Google si alegi de acolo, fiindca sunt mai multe domenii
Bafta.

| Korman a răspuns:

Am vazut un reportaj la pro tv mai demult dar nu spunea ca trebuie sa ai 18 ani.

| ByaBii a răspuns:

Pai eu stiu ca poti face voluntariat incepand de la varsta de 18 ani.

| IlincaToma a răspuns:

Termina liceul, inscrie-te la un curs de cruce rosie, sc sanitara, facultate de medicina etc, si o sa fii primita cu mainile amandoua pt.ca serviciul de ambulanta si nu numai, are mare lipsa de personal!

| StillAlive a răspuns:

Din cate stiu la Crucea Rosie poti incepe sa faci voluntariat de la 16 ani. Intereseaza-te unde este sediul in orasul tau si te poti inscrie acolo.