| TFGbluestar a întrebat:

TPU!

Imi poate enumera cineva 5 -6 activitati ecologice?

FUNDITA LA MAX 4 minute dupa un raspuns potrivit

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| georgikk a răspuns:

Eu zic doar cateva:
-reciclare deseurilor (specifica.fiecare in locul ei...hartia si cartonul (tomberonul albastru), metal si plastic(cel galben) si sticla (in cel verde)) sunt deasemeni si cosuri de gunoi pentru d.e.(deseuri electrocaznice)
-sa protezam mediul(impotriva fabricilor care dauneaza fauna naturala, masinilor etc.)
-sa pantam pomii sau alte plante...s aprotejam mediul
-sa ajutam mediul de devian ecologic(prin campanile organizte de diferite organizatii scolilor)deci sa en implicam
Sa facem un lucru :util pentru noi
util pentru mediu

6 răspunsuri:
| Useeeer124124 a răspuns:

Strangerea gunoaielor; economisirea resurselor limitate; o campanie anti-poluare, reciclarea; pliante in care indemni oamenii sa nu mai polueze...etc.

| psploader a răspuns:

Pai : aruncam in cosuri specifice, cules gunoaielor din natura, economie la lumina (ajuta natura), plantarea copacilor, si altele mai bune si mai multe.

| liliana15 a răspuns:

1.sa strangi gunoaie prin parc, 2.sa plantezi pomisori, 3.sa nu faci mizerie prin anmturachatterbox, 4.sa reciclezi

| Lolo14 a răspuns:

.strangerea deseurior din locuri publice
. strangerea caietelor, cutiilor etc si duse la un centru ecologic
. punerea afiselor de ex cu textul:,, Salvati pamantul";,, nu aruncati gunoaie, ca va raniti sanatatea " tec