| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa devin voluntara la Protectia Animalelor dar am trimis la 6 asociatii mail dar nici una nu mi-a raspuns! crying Stiti vreo asociatie din Bucuresti care inca mai "functioneaza"?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, iti apreciez foarte mult gestul pentru ca si eu am vrut sa devin dar..in van..pe acesti oamei nesimtiti din tara noastra care este cu 50 de ani mai in urma decat celelalte tarilaughing, nu ii intereseaza nimic de animale si de noi, eu am trimis emailuri mesaje si chesti... dar sigur o sa-ti vina raspuns cum ar fi ''nu mai sunt locuri'' sau ''protectia animalelor nu mai functioneaza'' cum mi-a venit mie si prietenei mele. poate vei gasi tu ceva..mai cauta..insa nu e bine sa iti bati capul cu niste oameni care..nu chiar toti..care unii n-au suflet si ii intereeaza numai baniistraight face, dar poti cauta pe net ''fundatii de protejare a animalelor'' sau cauta mai bine pe facebookhappybafta multa>:d<

| anonim_4396 explică (pentru Konata):

Iti multumesc foate mult pentru raspuns si incurajare!

7 răspunsuri:
| nikywillrock a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci parte din o asociatie ca sa ajuti animalele. De fapt, daca ma intrebi pe mine ai de pierdut daca te inscrii pentru ca niciodata nu se stie unde dzeu de duc banii bagati si de cele mai multe ori organizarea e varza. Atitudinea ta zilnica fata de animale e mai importanta decat sa apari cu numele intr-o asociatie care doarme.

| anonim_4396 explică (pentru nikywillrock):

Multumesc pentru raspuns.

| anabellafeonix a răspuns:

Si eu as vrea sa devin voluntara dar intr-un oras asa mic cum este Cernavoda nu cred ca as putea insa in Bucuresti sigur se gasesc asociatii dornice de voluntari/e

| anonim_4396 explică (pentru anabellafeonix):

Multumesc frumos pentru raspuns!

| elisssssa a răspuns:

Buna si eu as vrea sa ajut animalutele din pacate la protectia animalelor nu se gasesc locuri decat foarte greu eu am lucrat la un ONG sunt fundati care ajuta animalele nu cred ca o sa gasesti un loc vacant dar daca vrei si eu sunt din Bucuresti ne putem vedea eu as putea sa infintez pe bani mei un adapost de animale micut dar nu am persoane care sa ma ajute daca mai esti interesata te astept la id.ul meu aneli_aneli2010@yahoo.com

| anonim_4396 explică (pentru elisssssa):

Bună! A început școala și nu mai am nici timp să respir, sper ca la vară să mă țin te treaba asta și s-o practic doar vara. Hmm... acum am în minte alte planuri: să fac muncă voluntară și să donez banii thinking