| dancenyng a întrebat:

Liceul Teoretic Hyperion din satul Gura Galbenei raionul Cimislia (Moldova) organizeaza pe data de 1 aprilie, 2015, un act de caritate "Un pas spre fericire" pentru copii saraci din acest sat. Dar intrucit nu ne ajung finantele, ii indrumam sau mai bine spus ii rugam pe toti oamenii cu suflet mare, sa le trimita in dar, ceea ce pot. In acest sat sunt circa 250 copii care au nevoie de ajutorul nostru. Daca aveti posibilitatea, va rugam sa ne trimiteti : jucarii, hainute, rechizite, scrisori de sustinere pentru acesti ingerasi. Echipa "Un pas spre fericire" va multumeste la toti!

Moldova, satul Gura Galbenei, raionul Cimislia. Destinatar: Balan Natalia, str. Livezilor. Cod postal- 4118. C. F - 1002600023242

4 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Aici ii forumul de romani, nu vei gasi persoane care vor raspunde. Poate daca ai posta pe Odnoklassniki?

| dancenyng explică (pentru 0x11111051):

Am postat...
http://ok.ru/profile.dumy

| Țoglă a răspuns (pentru 0x11111051):

Și moldovenii sunt români. Vorbim aceeași limbă.
Doar că aici este un site de intrebări, nu forum.

| 0x11111051 a răspuns (pentru Țoglă):

Iar cu unionismul...

Bai, tu intelegi ca aici foarte putini moldoveni din RM sunt pe forum?! Am accentuat ideea ca nu aici ii cea mai buna idee pentru o reclama!

Aceeasi limba poate da, dar noi nu suntem romani. Glumele voastre de loc nu le intelege rolling on the floor Plus la asta - sunt slabe.