| HereToHelpYou127 a întrebat:

Stie cineva daca in cadrul voluntariatului la smurd sau in cadrul celui la crucea rosie iti poti alege zilele in care ai voluntariat? Intreb deoarece sunt inca eleva si nu stiu cum imi voi putea gestiona timpul intre scoala si voluntariat. De asemenea, stiti daca in momentul de fata smurd sau crucea rosie mai accepta voluntari, avand in vedere situatia cu virusul? Sunt constienta ca va trebui, cel mai probabil sa astept o perioada lunga pana se vor tine cursurile de instructie pentru voluntari, insa as vrea sa depun din timp documentele necesare inscrierii. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face chiar ce vrei tu, daca te oferi voluntar, atunci te pui la dispozitia lor in totalitate, nu poti tu impune sa mergi, cand ai tu chef sau poti.
Nu se joaca nimeni cu asemenea situatii, ca-i vorba de viata si moarte pe smurd.
Termina-ti scoala, ia-ti examenele si dupa aceea, poti face si voluntariat.