| ewalybyaly a întrebat:

Bwna:X:X: am o intrebare. deci cum si ce ce joaca animalele? nu inteleg deloc tema asta si nici nu gasesc pe net? asa ca cine ma poate ajuta primeste fundawinking

Răspuns Câştigător
| Denisucka1 a răspuns:

Pai...depinde ce animal este

Caini.se joaca cu mingi si cu tot ce poate fii rontait

Pisicile sunt mai sofisticate ele se joaca cu gheme de lana si tot ce poate fii prins

Hamsteri? Cred ca ei se joaca cu mancarea

Caii se joaca in nisip

Si papagali sau pasarile in general se multumesc doar cu o oglinda

4 răspunsuri:
| azetyx a răspuns:

Ceea ce vrei se poate gasi cu termenul etologie. stiinta care studiaza comport. animal. sper ca a fost de ajutorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cum se joaca? pai cateii da=le o minge, sau cumpara un pisic...se vor certa sau se vor impaca! un pisic iei o bucata de hartie o faci ghemotoc pui ata pe ghemotoc si faci nod dar mai lasi ata de care sa il tii tu! si ii invatri deasupra lui sau nah...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://theodor1998.wordpress.com/ intra... e despre animale si natura lasa si uh un comentariu daca vrei

| Actimel a răspuns:

In mare parte sun de acord cu denisuka doar ca hamsterii se joaca catarandu-se pe cusca sau pe alte chestii apoi dandusi drumul de sus si iar de la inceputhee hee.