| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai ieftin combustibil de masina? E si ok pentru mediul inconjurator?

9 răspunsuri:
| hugin a răspuns:

Cel mai ieftin e APA si e foarte ok pentru. mediu inconjurator. Dar cum in Romania putine sanse sa ai o masina care sa functioneze pe apa recomand masinile electrice,, combustibilul,, putin mai scump dar impactul asupra mediului 0% ( daca nu folosesti curent produs de o centrala nucleara ) happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca apa... Dar inca e petrolul la conducere... deci mai avem de asteptat... Si dupa asta... Cred ca sunt cele electrice...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gpl dar sa ai mas bine sa nu degaje noxe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da apa. pentru motorul cu apa.degaja abur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gpl-ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orcare combustibil.Si e o vrajeala ca dauneza mediului.

| anonim a răspuns:

Apa

| TipulVerde a răspuns:

Sau uleiul...

| belutzaa a răspuns:

GPL-ul este cel mai ieftin, dupa apa.