| anonim_4396 a întrebat:

Care este, in prezent, cea mai mare masura luata impotriva incalzirii gloabale? sau care a fost?

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...nu prea sunt luate masuri!
poate cea mai mare, este initiativa tot mai mare a producatorilor de autoturisme de a crea masini, hibride sau cu emisii 0 (renault de ex )
in acelasi timp ...este logic ca lumea se indreapta catre un viitor verde, dar. totusi o sa mai treaca ceva timp pana cand omenirea o sa aiba solutii concrete in lupta cu poluarea si cu incalzirea globala datorita de poluare!

| remus a răspuns:

Pai... uite iarna care nu mai pleaca, cred ca este cea mai naturala masura impotriva incalzirii globale.