| BRG a întrebat:

credeți că o să scăpăm de hoți și cerșetori, va da roade măsura luată împotriva cerșetorilor? Vom scăpa odată pentru totdeauna de ei, sau ne îmbătăm cu apă rece.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai vazut tu, pana acum, vreo masura luata de guvernul asta oligofren, care sa fi dat roade? Eu, nu.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din pacate nu vom scapa de ei, atat timp cat nu ai treaba cu respectivii nu ai de ce sa iti faci nervi.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna Cristihappy cred ca problema cersetorilor nu e atat de grava, daca vrei sa dai de bine, nu esti obligat, cred ca problema grava e cea a hotilor, aceste scursuri sunt la tot pasul, culmea e ca am vazut barbati/femei bine imbracati si furau din buzunare...aici e o problema, si politia ar trebui sa se inplice mult mai mult, dar nu o sa vedem asa ceva, si cred ca se vor inmulti hotii cu fiecare zi ce trece...papa si o zi cat mai placuta si fara grijihappy

| Danutza27 a răspuns:

Nu
Deoarece in 90 erau 10.000.000 locuri de munca si acum 4.000.000
Industria=0 dusa cu slepul pe Dunare
De ce nu erau milogi pe vremea tatalui tau? ia sa il intrebi

| carminaburana43 a răspuns:

Niciodata nu se va schimba nimic.Numai daca un razboi rade toata lumea de pe suprafata pamintului sau ajungem in ceruri. Politica din tara noastra si cea mondiala e incapabila de asa ceva.

| maddallyna a răspuns:

As vrea sa scap de cocalari si pitipoancewinking...

| justfreelove a răspuns:

Cersetorii sunt ca unii tovarasi prea zelosi pe care daca i-ai imprumutat odata, mereu cand o sa aiba nevoie o sa isi aminteasca de tine. Daca ei vad ca pot traii din cersit, sunt slabe sanse sa renunte la asa ceva. De cersetori nu o sa scapi niciodata atat timp cat exista oameni milosi care cred ca fac o fapta buna. Ii dai un ban ca nu are ce manca, ca nu are ce fuma, ca nu are ce bea sau unde locui, ei bine daca ii dai banu asta pe care el nu l-a muncit, atunci dc sa incerce sa faca ceva cu privire la situatia lui?

| AndreeaDogar a răspuns:

Pana sa scapam de hotii de buzunare, e bine sa stii cum sa te feresti. Aici vei gasi un ghid despre cum sa nu ajungi sa fii buzunarit pe strada sau in mijloacele de transport in comun. http://www.greatnews.ro/......de-ei.html