| multimoak a întrebat:

Cati dintre voi sarbatoriti Earth Hour?
www.orapamantului.ro

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu are rost, ar trebui sa ne implicam cu totii ca sa aiba efect.
Eu zic ca cel mai eficient ar fi sa se intrerupa curentul o ora peste tot pe Pamant, pana la urma nu o sa moara nimeni.
Sunt multe persoane care se uita la televizor si stau la calculator aproape toata seara. Eu sunt de parere ca de la ora 3 pana la ora 5 nu va muri nimeni fara curent.

3 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

A, a fost deja? Mama, ce fain a fost!

| Good Cat a răspuns:

Are vreun rost? Crezi ca va sarbatorii tata cand va vedea ca factura e cu cativa zeci de lei mai putin?
Atata timp cat e vorba doar de lumina - becul normal- dar tv-ul merge, compul merge, incarcatoare si para incarcatoare - da, recunosc, nu ma nici o priza libera din 8 cate are prelungitorul pentru ce sa ma chinui sa sting lumina? Poluarea poluarii. Vai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum se" sarbatoreste "? Muzica, gratare? Ce trebuie facut?
Eu zic ca sint alte lucruri mai bune de facut decit joaca la intrerupator si stinsul luminii! In tot cazul, actiunile acestea sint ridicole atita timp cit economia mondiala este in colaps deci " nema " poluare, iar in Romania si mai si deoarece Renelul ne ofera " ora pamintului" destul de des.
PS. In Bucuresti, in zona Unirii-Sf Vineri, azi nu a fost curent intre ora 11 si 20. 30! Deci despre ce vorbim?