Întrebare recomandată | theodorafemme2001 a întrebat:

Ce fundatii imi recomandati pentru voluntariat? Sunt deja voluntar activ la Crucea Rosie, dar mai vreau si alte organizatii. Help me!

9 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

La concerte sau activitati din orasul tau unde se face voluntariat.

| milan9 a răspuns:

A.S.C.O.R.

| ubox7007 a răspuns:

O carte(bine, bine, mai multe happy ), o minte deschisa, o idee de afacere. Cu asta poti face cel mai mult in viata tongue

| ℓανιηια a răspuns:

Fundatia "mereu aproape" sau "renasterea"

| LouannaCutiepie a răspuns:

Mereu aproape sau Salvati Copiii happy

| Evelyne96 a răspuns:

Incearca la Shakespeare-School ( daca esti din Bucuresti). Treaba ta ar fi sa-i inveti pe copilasi lb. engleza.

| Mikky767 a răspuns:

Bună!
Ai putea fi voluntar la diverse asociații care se ocupă de copiii cu dizabilități sau boli, la un adăpost de câini, să împarți pliante pe stradă, la asociații pentru protecția mediului, care monitorizează păsările sau alte animale sau chiar la un muzeu ( știu că la Muzeul Literaturii se poate face voluntariat, dar cred că este valabil doar pentru elevi ).
Succes! O inimă bună va fi mereu răsplătită.

| cristinaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Heiii bunaaa! incearca fundatia Inocenti, ii inveti pe copii sa citeasca, sa scrie si sa-si faca temele:*