| buburuza_9741 a întrebat:

Ce lucruri(ambalaje etc) se fac din hartie?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

In primul rand hartie de scris, caiete, carti, reviste, ziare, plicuri, felicitari, invitatii de nunta/botez, apoi pungi pentru ambalat faina de grau si de porumb, mai nou sacose ecologice din hartie, sacosele pentru cadouri, hartie de ambalat cadouri. Tot din hartie se fabrica si servetelele de masa, nazale, prosoape de bucatarie, hartie de filtru (pentru cafea) cutii, hartie igienica, etc.

4 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Pungi de cadouri.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cărţi, ziare şi reviste, felicitări, invitaţii, şerveţele, prosoape de hârtie, cutii, tapet, confetti, filtre de cafea, bani

| OanaG a răspuns:

Sunt pungi din hartie...

Plicurile se fac din hartie, caietele, hartia igienica

| Baiaaanca a răspuns:

Poti face origami! http://www.en.origami-club.com/