| anonim_4396 a întrebat:

Ce proiecte de energie alternativa sunt in Romania? Avem vreo centrala eoliana, ceva de genul?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Exista ceva miniatural si experimental langa Ploiesti.Se vede si din tren. A fost pus la punct un proiect in Dobrogea.

| oz a răspuns:

In Romania? a gasit-o diaconescu pe elodia? sau ce...
esti in romania... uite-te pe Lipscani...in loc sa puna piatra cubica(granit)...au pus un pavaj de ciment...sau ce o fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lectii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca sunt parcuri eolice in romania, dar am inteles ca intre buzau si braila sau pe langa focsani, un om de afaceri a luat un imprumut nerambursabil dat de fondurile europene pentru infiintarea unor parcuri cu panouri voltaice.(gurile rele spun ca ii merge foarte bine)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numeste parc eolic,(centrala?)am inteles ca este undeva pe langa focsani sau intre buzau si braila. un om de afaceri a luat un imprumut din fondurile europene si a facut acest parc eolic, am inteles ca ii merge bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.china2.ro se importa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.punctdenergie.ro

| naya a răspuns:

Yup incepe sa se miste ceva pe la noi, in dobrogea...mai exact la Fantanele, asa se numeste localitatea.