| anonim_4396 a întrebat:

Ce specii pe cale de disparitie exista in Romania?

Răspuns Câştigător
| deepL a răspuns:

"fetele mari" si gentelman-ii

26 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Tovarasul, ca restul gasesti in raspunsul lui rroxi43

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Dupa cum spune Parlamentul european - pe cale de disparitie este adresabilitatea cu domn, doamna, domnisoara... :)
In rest sunt pe cale de disparitie politicienii corecti si idealisti
Si daca e vorba de flora si fauna Romaniei din nefericire nu doar monumentele naturii - asa cum sunt capra neagra, floarea de colt... sunt pe cale de disparitie ci foarte multe alte specii. Pentru ca nu le pot insira pe toate ai mai jos adresa unde poti citi amanunte despre animalele si plantele aflate in pragul disparitiei,
http://www.cuplari.ro/......a-517.html

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Oamenii cu bun simt

cristian
| cristian a răspuns:

Comunistii mai exista si unii vor sa-i extermineze.

| sym0nyck a răspuns:

Eu cred ca ¨barbatii ¨ care stiu sa isi aprecieze si sa isi respectele prietenele.respectiv sotiile! este din ce in ce mai rara ¨specia¨ astahee heetongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca rasul, zimbrul, dropiile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SINGURA SPECIE PE CALE DE DISPARITIE ESTE OMUL..CA TOTI PLEACA AFARA...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

19.100

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta va intreb eu pe voiiX-(

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caprele negre, pelicanul, cocosul de munte etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zimbrul, lupul, capra neagra, zada, floarea de colti, papucul-doamnei, garofita pietrei craiului

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bujorul romanesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habarnam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dropia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Floarea de colt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rasul, capra neagra, floarea de colt, pelicanul, cocosul de munte big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Capra neagra

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bujorul de munte

| raul_1089 a răspuns:

Zimbri si caprele negre

| nikol3ta a răspuns:

Pe kale de disparitie sunt baieti cu simtu umorului inteligentii si bine cresdcutibig grinbig grinbig grin