| danyyyel a întrebat:

Exista organisme, animele, insecte etc pe cale de disparitie in pesterile din Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi cer scuze, din toata lumea, din Romania in afara de lilieci nu prea am gasit, poate stiti voi mai mult.

2 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Sper ca alina vorbeste de pesterile din Romania si nu din toata lumea.Eu in orice caz nu cunosc asemenea informatii dar zau ca as fii curioasa cite specii mai ales insecte exista pe pamint.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aproximativ 17. 000 de specii sunt in acest moment pe cale de disparitie, iar alte 869 sunt disparute sau mai exista doar in captivitate., unele se datoreaza inrautatiri schimbarilor climatice.