| standianaflorentina a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu cateva sloganuri pentru protejarea mediului sau despre natura? Nu vreau sa fie lung sau in alte limbi. Multumesc si dau fundita celui mai bun!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respecta natura din jurul tau pentru ca astfel te respecti pe tine insuti!
Fii ECO, fii bun!
Daca e ceva legat de copaci poti folosi : am crescut in 10 ani m-au taiat in 10 minute
Sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu arunca pe jos ca nu e frumos! iubeste natura ca sa te iubeasca si ea!

| kidy00 a răspuns:

O lume mai curata=un viitor mai bun.
happy

| standianaflorentina explică:

In principal ma refer la ecologie, sunt o groaza de gunoaie aruncate de oameni fara minte...si eu vreau sa creez un slogan care sa atraga atentia in privinta gunoaielor. Sper ca am explicat cat de cat cam despre ce e vorba.

| Creeper2000 a răspuns:

Sa vedem:Ajuti natura, te ajuti pe tine.
Protejezi natura, protejezi generatiile vitoare.
Natura e viata, si noi la fel.

| blaa01 a răspuns:

Despre copac: Am crescut in 5 ani.m-au taiat in 5 minute

| Amivedeta5 a răspuns:

Iubeste natura ca pe tine insati!
Natura e ca mama nostra!

| iulianroman a răspuns:

Tai copaci tai viata

| Daraban_Flori_1972 a răspuns:

Daca vrei o lume mai curata ingrijeste natura