| Andreea_Florea_1990 a întrebat:

Cine ma poate indruma si pe mine catre familii sarace cu copii pana intr-un an?

5 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Poti incerca in cadrul primariei, acolo au evidenta celor asistati social si vei afla ce vrei.Cinste tie!

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Http://www.imparte.ro/Donatii/Anunturi-donatii

Aici gasesti tot felul de familii neajutorate.Un an nou fericit! Ma bucur ca mai exista oameni dispusi sa faca o fapta buna si sa aduca zambetul pe chipul unui copil!

| Strudel2punct0 a răspuns:

Centrele sociale din orice sectorbig grin

| nico05 a răspuns:

Am apelat peste tot, dar daca au vazut ca am cerut ajutor nimeni nu nea trimis nimic inapoi. poate daca donam ceva primeam raspuns imediat.mai avem o speranta in dumneavoastra.singurul nostru venit este 240lei/lunar alocatia fetelor. avem nevoie de pampersuri,hainite,alimente, lapte praf, lenjerii de pat, mobila, orice la o fetita de 10 si cea mare 4 ani si 10 luni.cine vrea sa ne ajute financiar, vrem sa facem o baie in casa.mentionez ca casa nu este a noastra. avem card la BCR unde intra alocatia fetelor RO13RNCB0714072208520001.daca exista vreo persoana care are situatie financiara mai buna si doreste sa ne ajute si pe noi sa intabulam casa si sa facem o baie, i dam adresa sa vina la noi sa vada situatia.din pacate trecem printrun impas pana cand sotul gaseste ceva de munca, este o problema pe termen scurt 3-4 luni, ajutatine sa depasim aceasta perioada. daca totusi nu ne puteti ajta dati mai departe cazul nostru poate exista cineva care ne ajuta.