| mihaelabr a întrebat:

Cine participa la Let's do it romania?
E pe 25 septembrie happy

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Şi eu merg, chiar azi m-am înscris. Ştii, se spune că e campanie de ecologizare a ţării. Totuşi, dacă ne gândim mai bine, vom vedea că e de fapt o campanie de igienizare şi nu de ecologizare pentru că noi, toţi cei care vom participa, nu vom planta copaci, nu vom cerceta anumite areale pentru a le proteja ci vom aduna gunoaiele aruncate haotic. Ceea ce înseamnă că vom igieniza ţara, nu o vom ecologiza. Desigur, igienizarea este un prim pas în procesul de ecologizare. Deci, o a doua partea a proiectului va fi foarte bine - venită, zic eu.

Psihoyounger

8 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Si eu ma duc cu soramea numai ca eu la Tg-Jiu si ea la Targu-Carbunesti insa tot in judetul Gorj. Abia astept! Sper sa vina cat mai multi.De la mine din scoala nu vor sa vina prea multi motivand ca nu se vor ''injosi'' niciodata adunand gunoaie pe strazi. O parere gresita, intr-adevar. Cei care s-au incumetat sa se inscrie au facut-o numai pentru ca domnul de geografie da 2 puncte la prima nota.

| xibalba a răspuns:

Eu intentionez sa ma duc. M-am inscris intr-un grup, sa pot participa. Sper sa imi permita timpul sa ma duc, chiar vreau sa particip la o actiune de acest gen.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Si eu merg, parca nu mai am rabdare laughing astept sa se faca mai repede sambatabig grin.

| AlExutzUuu a răspuns:

Da eu ma ducsmug laughing

| BoRnY a răspuns:

Salut! Eu ma duc. Fundita?

| dink08 a răspuns:

Si eu am zis ca ma duc, dar cand am vazut ca cresc astia taxa de poluare la autoturisme am zis ca nu ma mai intereseaza. Urat din partea mea stiu, dar si din al lor.Bafta la aia care mereti.

| N_9535 a răspuns:

Si eu merg :X:Xlove struck abia astept :X:Xlove struck poate dupa acest proiect tara noastra va fi mai curata

| Дмiвa a răspuns:

De ziua mea toti vor face curatenie in calea mea laughing