| anonim_4396 a întrebat:

Cum ma pot inscrie la crucea rosie? Mentionez ca sunt din constanta! happy

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.rac-ro.ngo.ro/? x=34504
http://www.crucearosie.ro/despre-noi/filiale/CT.html
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Iti spun sigur ca mai bine faci voluntariat pe ambulanta daca vrei sa inveti ceva medicina! La Crucea Rosie mai mult trebuie sa donezi lucruri care nu iti mai trebuiesc sau sa mergi sa colectezi lucruri pe care alti oameni nu le mai folosesc sau sa mergi la orfelinate/azile de batrani si sa le duci. Depinde de ce te intereseaza pe tine mai exact. Cat despre voluntariatul pe ambulanta, iti trebuiesc cateva chestii ca sa te inscrii:ultima diploma absolvita(bac, diploma de 12 clase/10 clase, etc.), cazier, copie certificat nastere, copie buletin si 50 de lei taxa de inscriere.O sa faci un curs, o sa dai un test din acel curs si apoi pe ambulanta impreuna cu o echipa. Trebuie sa lucrezi minim 3 zile pe luna, iar ziua consta in 8/12 ore. Sper ca ti-am fost de folos.

| prizeFTW a răspuns (pentru croissant):

Am doar 14 ani. rolling on the floor))) Eu vreau un ONG ceva o organizatie in care sa ma implic ca voluntar happy

| pci27 a răspuns:

Http://www.crucearosie.ro/despre-noi/filiale/CT.html Găsești aici datele de contact. Succes!