| anonim_4396 a întrebat:

De curiozitate, m-ar interesa să aflu persoane care au anumite nevoi, de natură financiară, psihologică, etc. Vreau să descopăr cam câte persoane ar fi, dacă se poate. Vreau doar să ajut, în viitorul apropiat.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum ai putea tu sa ajuti daca tu insati esti in intretinerea financiara a parintilor tai?
In ce priveste ajutorul psihologic, lasa-i pe specialisti sa-si faca treaba, ca tu ai deja o problema psihica destul de serioasa, daca ne gandim la faptul ca ai spus ca esti pe medicatie de la 3 ani pentru ca ai epilepsie.
Ajuta-ti parintii daca vrei sa ajuti, sa nu se mai umereasca sa te intretina.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De curiozitate, m-ar interesa să aflu persoane care au anumite nevoi, de natură financiară, psihologică, etc. Vreau să descopăr cam câte persoane ar fi, dacă se poate.
Sigur că se poate. Azi pe TPU ar fi un milion și patru sute de mii, toți au anumite nevoi.
Vreau doar să ajut, în viitorul apropiat.
Când începe acel viitor apropiat?
Cum vrei să îi ajuți, financiar, de exemplu?
Și care ar fi motivul tău de a-i ajuta?

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Viitorul apropiat, cred că cel mai probabil din vara asta. Financiar, momentan nu știu. Iar motivul de a ajuta nu există. O fac doar pentru că vreau, că îmi place să ajut, nu am un motiv anume sau vreun interes ascuns, ori să câștig ceva de pe urma asta. Nu, în niciun caz. Categoric exclus!

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred că cel mai probabil din vara asta.
Cum ai stabilit acest termen probabil? Din care parte a verii, mai la începutul sau la sfârșitul ei? Și cum o să începi, cum o să sortezi miile de cereri, după ce criterii, pe cine mai întâi?
Iar motivul de a ajuta nu există.
Mai jos spui un motiv care există totuși.
doar pentru că vreau.
Când vrei ceva, orice, atunci există un motiv pentru care vrei acel lucru, sau nu? Chiar tu spui asta imediat aici.
că îmi place să ajut.
Acesta nu este un câștig? Nu este acesta un beneficiu pe care ți-l acorzi țu ție însuți? Nu este deloc ascuns, este declarat de tine sus și tare aici.
So far, so good.
Acum povestește cum resimți această plăcere.
că îmi place să ajut. Cum?

| Mosotti a răspuns:

De natura financiara au multi, psihologice au majoritatea probleme, ca de acolo rautatea, comportamente deviante si altele.

| Frank51 a răspuns:

N-am înțeles ce dorești, reformulează.

| sabin89 a răspuns:

O vorbă din bătrâni spune ce "dacă un orb călăuzeşte un alt orb, cad amândoi în groapă". Tu, şi cu epilepsie, şi cu depresie, vrei să-l ajuţi psihologic pe altul... Nu cred că ar fi indicat. Financiar, hai să zicem că ar mai merge, dar psihologic, nu. Mai bine cauţi tu oameni care nu au probleme de acest gen şi le ceri lor să te ajute psihologic. Părerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

E o țară liberă, așa că fac ce vreau eu. Și deja sunt consiliată, stai tu liniștit. Nu îți face tu griji pentru mine. Vezi-ți de tine și de problemele tale.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu.
Accept donații financiare oricând. Să fie primite!

| alina2k18 a răspuns:

Psihiatrul a zis ca am multe nevoiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce este așa amuzant? Că aș vrea să ajut pe viitor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta numesc eu a-L apuca pe Dumnezeu de un picior.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Daca nu este nimic la mijloc, vreau sa ma ajuti financiar pe viitor pentru ca nu voi refuza.

| underArock a răspuns:

E de ajuns sa stai vreo 10-15 minute pe site si descoperi destule.