| strawberry03 a întrebat:

Dorinta mea pe vara aceasta a fost sa fac ceva voluntariat. Optasem inca din luna martie pentru o tabara de limba engleza in care sa ma ocup de activitati cu copii si sa colaborez cu internationali. Se pare insa ca tabara respectiva nu e ceea ce mi s-a spus ca este si persoane care au fost acolo au marturisit ca era doar munca de sclav la negru, curatenie si servit mese la copii si nu activitati cu acestia. Ca sa nu mai zic ca nu a fost vorba de niciun certificat de voluntar. Prin urmare, as vrea sa ma orientez spre altceva. E deja iulie, ar fi trebuit sa o iau mai din timp, insa daca voi cunoaseti vreo modalitate, un proiect, intr-un oras mai mare, pentru luna august, unde pot face voluntariat, m-as bucura. La mine in oras nu prea am oportunitati de genul. Imi doresc tare mult, mai ales daca e vorba de lucrat cu copii. Va rog din inima, daca aveti cunostinta de astfel de activitati, lasati-mi un comentariu/mesaj. Ofer funda si toate multumirile mele. Sunt eleva, apropo.

1 răspuns:
| Raluca15Elena15 a răspuns:

Buna! Anul trecut am facut voluntariat la fundatia Inocenti. Este un program de prevenire a esecului scolar desfasurat in cadrul scolii 31. Acum nu stiu ce cauti tu! daca esti din Bucuresti este ok. Dar daca nu, eu nu stiu alta organizatie. Diferenta este ca aceasta fundatie organizeaza tabere, dar doar pentru voluntarii care au deja experienta in acest domeniu, ci nu pentru incepatori. Ceea ce mi-a placut cel mai mult era ca programul era flexibil si cateodata se organizau mici excursii in oras.