| EmmaLoLy a întrebat:

am auzit ca tabara din tara lui Andrei are loc in fiecare vara. as vrea si eu mai multe detalii ca pe site-ul oficial nu am gasit. ma intereseaza ma tare: unde are loc tabara? si cat costa?

si...ce trebuie sa faci ca sa mergi? FUNDA!

2 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dar poti face si altceva

| TheTimeKiller a răspuns:

Tabara nu costa bani(cel putin pentru copii care castiga). Din cate stiu eu trebuie sa fi clasele 5-8 ca sa participi. Acum e destul de tarziu ca sa aplici la un proiect cu care sa participi. Oricum, ideea e ca trebuie sa ai un proiect care in viitor ar ajuta comuna, orasul tau la dezvoltare(cu bani oferiti de Petrom daca castigati). Deci, primele 10 proiecte votate(cele mai bune) primesc: o suma de bani, locuri in tara lui Andrei pentru toata echipa si un laborator(biologie, chimie, fizica) echipat (cu bani de la Petrom). Mai exista si posibilitatea castigarii premiului de popularitate(o tableta pentru profesorul coordonator).