| AlexandraMoldovan18 a întrebat:

ce credeti ca s-ar putea intampla daca lumea nu ar recicla? Astept multe raspunsuri. Va multumesc anticipat. Ofer FUNDA

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reciclarea este un lucru foarte bun.Dar cat la %ajunge la reciclat si nu la groapa de gunoi? Eu as fi intrebat de ce nu se jnlocuiesc pungile, sticle, produse de plastic cu unele ecologice?

| anonima0101 a răspuns:

Pai..eu consider ca daca lumea nu ar mai recicla ..viata pe Terra ar fi un dezastru. Iti d-ai seama gunoaie peste tot si resturi imprastiate...Prin urmare ar fi foarte rau. big grin

| kitykity a răspuns:

Daca nu am recicla lumea noastra ar deveni o gheena de gunoi, copacii nu ar mai avea aer, raurile si apele dulci de unde noi luam apa ar fi contaminate, animalele s-ar imbolnavii si viata pe pamant nu ar mai exista.

| Ntz_Radu_1997 a răspuns:

Eu unul sunt mare fan Michael Jackson, si din punctul meu de vedere spun ca daca nu ar recicla (chiar daca sunt putine persoanele care recicleaza) Pamantul s-ar duce de rapa (nu este ca si cum nu s-ar duce deja...) stratul de ozot se subtiaza, solul este otravit de substantele chimice si deseurile aruncate sau reziduri mai stiu eu ce, apele nu vor mai sustine vietuitoare, planeta v-a inceta in a mai detine viata pe suprafata ei!