| vardolnicusor a întrebat:

Hey TPU~ Imi puteti da si mie informatii despre voluntariatul la Crucea Rosie, inclusiv despre inscrierea ca membru? Multumesc happy

2 răspunsuri:
| JustQueen a răspuns:

Hei...eu de anul trecut sunt voluntar la Crucea Rosie. Cand am inceput chestia asta, te vor lune sa faci un mic contract cu el. Poti renunta oricand, nu exista nici o clauza prin care tu trebuie sa participi neaparat la cursuri sau la diferite activitati. Prin e-mail te vor contacta si iti vor spune diferite programe la care doresti sa participi le vei spune printr-un e-mail. Ar fi bine sa faci cursuri de Crucea Rosie. Eu ca voluntar am participat numai la o activitate caci nu imi permite timpul. A fost un concurs de curand numit sanitarii priceputi. Eu ca voluntar a trebuit sa fac pe victima, ma rog distractie mare. Sper ca te-am ajutat