| Anonima_9977 a întrebat:

Imi poate da si mie cineva niste sugestii de motto-uri despre reciclarea hartiei sau hartie in general? mersi anticipattongue

Răspuns Câştigător
| Special_girl a răspuns:

Reciclarea este una din metodele eficiente de solutionare a problemei deseurilor menajere.Astfel,reciclarea unei tone de hirtie salveaza 5 arbori, circa 25 tone de apa si reduce poluarea aerului cu 95%. Iar daca cei 5 arbori nu ar fi taiati ar produce oxigenul necesar respiratiei a 320 persoane si ar purifica 24 mii tone aer.
Sunt date exacte din cartea de biologie.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Umbra şi frumuseţea pădurii se va micşora cu fiecare hârtie irosită, cu fiecare ziar aruncat aiurea. Fiecare petec de hârtie reprezintă o frunză care va muri dacă acel petec nu va fi recuperat şi reciclat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reciclarea hartiei: egal implicarea noastra, rezulta cunoasterea naturii, protejeaza arborii.