| MarryRose a întrebat:

Pentru cei din Baia Mare! As vrea sa fac voluntariat din cand in cand, sa ajut copii, batrani sau chestii de genul acesta. Stiti locuri in care m-as putea inscrie?

2 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Fundatia de Voluntari Somaschi Baia Mare
Voluntariat în Baia Mare
Centrele de voluntariat sunt organizaţii non-profit care sunt tratate ca instituții, funcționează in mare parte cu ajutorul voluntarilor și se conduc singure. Dorința de a ajuta societatea în problemele cu care se confruntă îi stimulează pe voluntari și îi ajută pentru a le crește încrederea de sine.

Voluntariatul schimbă viețile oamenilor, iar dacă vrei să susții o cauză și nu ai fonduri să donezi, poți folosi timpul tău pentru asta. Municipiul Baia Mare.

| godzila007 a răspuns:

Nu exista crucea rosie? Sau la noi in oras este un club numit Impact....Acolo in Baia Mare trebuie sa fie Crucea Rosie!