| cristian47 a întrebat:

Pentru hartia data la reciclat se primesc bani? Cu alte cuvinte exista pret pentru un kg de hartie?
A doua intrebare ar fi daca stiti cumva adresa unui centru de reciclare in Pitesti, am cam 100 kg de hartie...

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu duc hartia la reciclat la scoala 13, trivale, complex 2, mereu duc acolo cate 10 kg, cand am, dar nu am primit niciodata niciun ban. Daca vei afla de un centru de reciclare, sa imi lasi si mie un mesaj, te rog.

| yumeee a răspuns:

E foarte ieftin, în jur de 1 leu per kilogram, sau poate chiar mai puţin.
Eu nu stau în Piteşti deci nu te pot ajuta la a doua întrebare.
Dar nu contează, recicleaz-o chiar şi aşa, faci un bine. Ar fi păcat să arunci atâta hârtie când o poţi recicla, chiar dacă nu prea primeşti bani pentru asta.
O zi faină! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un centru pe centura.nu stiu sa iti spun exact unde dar sigur e acolo. aprozimativ vizavi de johnson. poti intreba cand ajungi dar pretul este de 10 bani/kg, deci foarte putin. daca gasesti undeva mai convenabil as fi recunoscator daca mi-ai spune. ym: alin_3_1

| TeenageGirl a răspuns:

Pai nu prea e corect ajuti planeta dar o si distrugi banii sunt facuti din hartie asa ca.

| Claudiu_Andrei_1997 a răspuns (pentru TeenageGirl):

Banii sunt facuti din plastic inteligentolaughing))