| Romania89 a întrebat:

Sunteti de acord cu inceperea proiectului " Rosia Montana "? Daca ar incepe proiectul de exploatare, romanii ar iesii in strada? Ce veti face daca se aproba proiectul?

Răspuns Câştigător
| BlueViP a răspuns:

Sunt total impotriva! ROmanii ar trebui sa iasa in strada pentru ca sa nu ii lase pe americani sa fure cu buna stiinta a romanilor! O parte din ROmania o sa moara din cauza otravii cu care se exploateaza! Cred ca as incerca sa fac o petitie impotriva proiectului... Sper sa nu se aprobe.

| Wehrmacht a răspuns (pentru BlueViP):

Cine naiba o sa moara ma din cauza Cianurii? Vi s-a bagat in cap asta cu cianura si nu va mai iese.De ce nu faceti o petitie si pentru oprirea centralei de la Cernavoda? Ca si aia prezinta un pericol destul de mare daca se intampla ceva.Nu s-a intamplat, dar poate se intampla.Nu asa se gandeste?

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa se apuce odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric NU, mergem sa protestam, dupa ce s-a intamplat cu Galati, inca o problema, nu e de bine.

| MissR a răspuns:

Nu sunt de acord.Pe langa ca ne exploateaza pamantul notru, noi ramanem cu otrava si nici cu 10% din aur. Adica, cum vine...Americani "aterizeaza" pe la noi, fac sapaturi in munti, ne iau aurul, ne lasa cianura, si pe langa asta, sa zicem ca iau romanii si le da acolo 7 milioane *bani vechi* pe luna ca sa isi sape pamantul.
Cei din imprejurimi ar fi de acord, normal, caci ei nu au loc de munca si abia pot trai de pe-o zi pe alta.
Unii romani, cred ca ar iesi in strada, dar pe unde locuiesc eu nu s-ar face asa ceva.Ar iesi in strada cei din orase mari.
Ce as face daca s'ar aproba proiectul? Nimic.M-ar durea in...cot..Si mi-as reaminti in fiecare zi a existentei mele ca Romania este o tara mai josnica decat cele din Africa *parerea mea*.
Acu' dupa parerea mea, daca tot vin americanii macar sa ia cianura cu ei si sa ne dea si noua *nu noua personal, romanilor in general; intelegi tu*, pana mea, macar 30% din ce se scoate de acolo.
Ar fi o prostie sa se aprobe.